انواع سبک های دکوراسیون داخلی کدامند؟ 

دیوار آشپزخانه باید کاشی باشد. همچنین برخی دیگر از معماران تنها کار دکوراسیون داخلی آشپزخانه را انجام میدهند و مسئولیت طراحی بخشهای دیگر را به همکاران خود میسپارند. اصلاح طرحهای غیر اصولی و غیر استاندارد، به مراتب هزینه بیشتری را در پی دارد ضمن اینکه برای اصلاح کار (در صورت امکان اصلاح)، باید وقت زیادی را صرف کرد.

علاوه بر این، شناخت رنگ­ها، نور، چیدمان مبلمان، لوازم منزل و مواردی از این قبیل، باید مد نظر معماری که می­ خواهد در حوزه طراحی داخلی فعالیت کند، قرار بگیرد. توجه: اگر فکر میکنید این رشته، یک رشته بسیار ساده است، باید بگوییم که در اشتباهید و این رشته هم سختیهایی دارد که باید آنها را بپذیرید و با آنها کنار بیایید . این رشته هم در داخل و هم در خارج از ایران دارای طرفداران بسیاری است. شاید افرادی باشند که در این رشته دستمزدها و پولهای خوبی دریافت کنند اما همه کسانی که در این رشته تحصیل کردهاند اینطور نیستند.

پارچه های طرح دار ،کاغذ های دیواری و طرح هایی که با شابلون ایجاد می شود در این فضاها بسیار محبوبیت دارند . در این سبک تاکید ویژه بر تقویت روابط بین فردی می شود بدین شکل که فضا در این سبک طراحی چیزی فراتر از یک وسیله ی کاربردی مورد توجه قرار می گیرد و به عنوان نمادی از ایدئولوژی های اجتماعی و شخصی با تاکید بر انسانیت ظاهر می شود .

این روابط نقش مهمی در سنگ تراشی مرتبط با نقاشی و معماری دارند. در واقع اصل این است که تا زمانی که فرد با فضای معماری و معماری داخلی آشنایی کامل نداشته باشد، هیچگاه دکوراتور نخواهد شد. در صورتی که یک پیوستگی خوب بین معماری داخلی، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی وجود داشته باشد، بهترین نتیجه حاصل خواهد شد که هم شامل زیبایی می­شود و هم کاربردی شدن فضاها را در پی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید