دوره های آموزش دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی)

این موضوع در این شغل بسیار مهم است که شخص بسیار با تجربه و خبره باشد اما طراحان دکوراسیون داخلی همان طور که در بالا گفتیم تنها تحصیلات تئوری و آکادمیک دارند که خیلی نظر مشتریان را جلب نمی کند اما اگر همین افراد چند نرم افزار شبیه سازی بلد باشند و چند نمونه کار عملی داشته باشند نسبت به افراد دکوراتور میتوانند پروژههای بیشتری دریافت نمایند. به طور کلی، دکوراسیون داخلی بیشتر بر جنبه تزئینی وسایل داخلی تمرکز دارد و به نوعی مکمل معماری داخلی و طراحی داخلی به حساب میآید. در دوره آموزش طراحی دکوراسیون داخلی با تمامی اصول و دانش معماری داخلی آشنا خواهید شد.

یک معمار اگرچه به اصول مختلف معماری می­تواند آشنایی داشته باشد ولی برای اینکه در کار خود به جایگاه مطلوبی برسد، باید روی یک حوزه کاری به صورت تخصصی تمرکز کند. بعد از اینکه کلیت فضاها مشخص شد، در بحث طراحی داخلی باید به مسائلی چون ایمنی و انتقال صدا، تجهیزات الکتریکی و… به عبارت روشن­ تر اینکه در نهایت فضاهای داخلی یک ساختمان باید کاملا با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. هرکسی می تواند یک تابلوی هنری با اندازه استاندارد را در مرکز دیوار پشت مبل یا تخت آویزان کند اما اگر اثر هنری ای دارید که باید حتما آن را نمایش بدهید و ابعاد آن استاندارد نیست، در ارتفاع پایین تر از استاندارد و در یک طرف دیوار آویزان کنید تا ظاهری نامتقارن و هنری داشته باشد.

از آنجایی که این سبک ریزهکارهای بسیاری دارد و همین ریزهکاریها است که فضای داخلی را تا حد زیادی شلوغ نشان میدهد، برای استفاده از این سبک در معماری داخلی باید فضای نسبتا بزرگی داشته باشیم. طراحی داخلی، فقط به طراحی و اجرای فضای آپارتمان­های مسکونی محدود نمی­ شود و معمار میتواند بر مبنای علاقه خود، در بخش­های دیگری هم فعالیت کند. طراحی داخلی به نسبت معماری داخلی، تابع جزئیات بیشتری است و فردی که می­خواهد به عنوان طراح داخلی فعالیت کند، باید به نکات بیشتری توجه داشته باشد. معماری علم بسیار پیچیده­ ای محسوب میشود که با هنر ادغام شده است و فردی که می­ خواهد در این عرصه فعالیت کند، علاوه بر دانش کافی باید خلاقیت و ذوق هنری نیز داشته باشد.

دکوراتورها، کاملا باید بر رنگ­ شناسی، نورپردازی، زیبایی شناسی و حتی روانشناسی تسلط کافی داشته باشند. علاوه بر این، شناخت رنگ­ها، نور، چیدمان مبلمان، لوازم منزل و مواردی از این قبیل، باید مد نظر معماری که می­ خواهد در حوزه طراحی داخلی فعالیت کند، قرار بگیرد. امروزه معماری داخلی، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته اند و به نسبت گذشته، شاهد تحولات زیادی در این عرصه هستیم.

0 دیدگاه دربارهٔ «دوره های آموزش دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی)»

دیدگاهتان را بنویسید