قوانین دکوراسیون داخلی ، اصول معماری داخلی

تعادل وقتی ایجاد خواهد شد که وزن بصری بندها و عناصر دیگر معماری داخلی، به یک میزان در فضا توزیع شود. معماری داخلی، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی، همگی به یکدیگر وابسته هستند و اگر هر کدام از آن­ها به دقت به مرحله اجرا نرسند، حسابی دردسرساز خواهند شد. در بسیاری از کشورهای پیشرفته، طراح داخلی با یک مهندس معمار با تجربه در ارتباط است و کار طراح داخلی با همفکری و مشورت معمار پروژه پیش میرود و در نهایت دکوراسیون داخلی توسط دکوراتور انجام میشود. طراحی داخلی، جزو گسترده ترین مباحث معماری به حساب میآید و اگر یک معمار بخواهد در این حوزه فعالیت داشته باشد باید وقت زیادی را صرف کند.

اگر یک مهندس معمار به طراحی محوطه آشنایی کامل داشته و در کنار آن بر طراحی داخلی نیز مسلط باشد، احتمال موفقیت او بسیار زیاد است. با کلیه لوازم و اثاثیه ای که در آن موجود است، قابل طراحی می باشد. هر صنف و سازمانی، دارای قوانین و مقرارتی برای مکانی که در آن کار میکند است که حتما باید آنها را بدانید . امکاناتی که امروزه وجود دارند این امکان را به شما می دهند که جلوه ی آرایشی را همراه با دوام لازم یکجا داشته باشید. موضوع در آمد یک طراح دکوراسیون داخلی ، دقیقا مرتبط با نوع روابط و تعاملات اجتماعی شما و همچنین محل دفتر کار تان بستگی دارد .

فلوید آرت به معنای ایجاد شاهکارهای انتزاعی است که با افتادن رنگ ها روی یک سطح ایجاد می شود. برای این منظور میتوان از رنگ یا لوازم خاصی بهره گرفت. سایه روشن یا کنتراست، مورد دیگری است که نباید از نظر دور بماند.علاوه بر این، طراح باید بر رنگ شناسی و انتخاب برند تسلط کافی داشته باشد تا بتواند یک طرح مطلوب را ارائه دهد.

هماهنگی یا ریتم در طراحی داخلی مورد دیگری است که نباید از نظر دور بماند. اتحاد و همبستگی در فضاها به ویژه در انتخاب برند، یکی از مهمترین نکاتی است که نباید از نظر دور بماند. جدا از به چالش کشیدن ذهن، داشتن دسته ای کتاب جذاب دم دست اجازه می دهد مشکلات ریز و بی انتهای دکوراسیون منزل را برطرف کنید. این نکته را دست کم نگیرید که در طراحی خلاقیت و افراط یک مرز باریک دارد. یعنی فرآیندی که در آن، قسمت­های داخل ساختمان با در نظر گرفتن جنبه­های انسانی و استفاده از فضاها به مرحله طراحی در می­آید.

دیدگاهتان را بنویسید