قوانین دکوراسیون داخلی ، اصول معماری داخلی

معماری داخلی، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی، همگی به یکدیگر وابسته هستند و اگر هر کدام از آن­ها به دقت به مرحله اجرا نرسند، حسابی دردسرساز خواهند شد. کافی است نگاهی اجمالی به صنعت طراحی داخلی بیاندازید تا بخواهید بیشتر در این زمینه جذاب کاوش کنید. در این بخش از دوره، هنرجویان، بدون نیاز به پیشزمینه آموزشی نرمافزار فتوشاپ، با زمینه و امکانات نرمافزار فتوشاپ آشنا میشوند. طراحی داخلی با توجه به هر کاربری، دارای ویژگیهای مخصوص به خود است ولی با این حال چند نکته اساسی در رابطه با طراحی داخلی در فضاهای مختلف وجود دارد. طراحی شهری. معماری و طراحی داخلی.

البته مواردی دیده میشود که برخی از افراد بدون داشتن مدرک و تخصص اقدام به طراحی داخلی نیز می­ کنند ولی انجام چنین کاری الزاما خروجی خوبی به همراه ندارد. آن دسته از کارفرمایانی که پروژه خود را با تصور ارزان تر بودن، به دست افراد غیر متخصص و غیر حرفه ای میسپارند، با مشکلات جدی در بحث طراحی داخلی و معماری داخلی مواجه خواهند شد. در بسیاری از کشورهای پیشرفته، طراح داخلی با یک مهندس معمار با تجربه در ارتباط است و کار طراح داخلی با همفکری و مشورت معمار پروژه پیش میرود و در نهایت دکوراسیون داخلی توسط دکوراتور انجام میشود.

شاید در نگاه اول معماری داخلی کار راحتی به نظر برسد ولی واقعیت این است که معماری داخلی نه تنها کار آسانی نیست، بلکه دقت و تخصص زیادی را می­ طلبد چون به نوعی گام اول در ساختمان به حساب می­آید. در واقع به نوعی معماری داخلی حلقه اتصال بین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی به حساب می­آید. یعنی فرآیندی که در آن، قسمت­های داخل ساختمان با در نظر گرفتن جنبه­های انسانی و استفاده از فضاها به مرحله طراحی در می­آید. یک طراح داخلی، میتواند کار دکوراسیون داخلی و چیدمان را هم انجام بدهد ولی یک طراح دکوراسیون داخلی، این امکان را ندارد که بتواند کار طراحی داخلی را انجام بدهد.

در این نوع زیر سازه بجای استفاده از رنگ اپوکسی در لایه دوم ، لایه اول و دوم را حذف شده و تنها برای زیر سازی کار از لایه کاستو استفاده می شود و در لایه بعد از یک پارچه طرح دار یا سه بعدی (متناسب با سلیقه شما ) استفاده می شود و در آخر لایه اخر لاک قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید