دکوراسیون داخلی طراحی داخلی و معماری داخلی در یک نگاه – شرکت ویرا طرح اسپرلوس

امروزه آموزشگاههای بسیاری وجود دارند که اقدام به آموزش دکوراسیون داخلی میکنند ولی در رابطه با طراحی داخلی و معماری داخلی، حتما مدرک افراد ملاک است. همچنین هنرجویان یک نمونه موردی ویترین را نیز با نرمافزار فتوشاپ طراحی میکنند. شایان ذکر است بخش نهایی پودمان دکوراسیون داخلی یک پرتفولیو حرفه ای از تمام پروژه های پودمان و یک پایان نامه برای هر دانشجو در نظر گرفته شده و پشتیبانی با استاد دوره برای هر دانشجو میباشد.

آن دسته از کارفرمایانی که پروژه خود را با تصور ارزان تر بودن، به دست افراد غیر متخصص و غیر حرفه ای میسپارند، با مشکلات جدی در بحث طراحی داخلی و معماری داخلی مواجه خواهند شد. حتما در فرصتی مناسب به یک دفتر طراحی دکوراسیون رفته و از یکی از کارشناسان آنجا که فردی موفق در آن رشته است، راجع به درآمد این رشته سوال کنید. یک طراح داخلی، میتواند کار دکوراسیون داخلی و چیدمان را هم انجام بدهد ولی یک طراح دکوراسیون داخلی، این امکان را ندارد که بتواند کار طراحی داخلی را انجام بدهد. طراحی داخلی با توجه به هر کاربری، دارای ویژگیهای مخصوص به خود است ولی با این حال چند نکته اساسی در رابطه با طراحی داخلی در فضاهای مختلف وجود دارد.

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک یک سبک شیک، آرامش بخش و راحت است. شاید این تصور به وجود بیاید که طراح داخلی نیز درست همین کار را انجام میدهد در حالی که طراح داخلی، تمرکز خود را روی مسائل مهم دیگری چون انتخاب کفپوش، رنگ دیوارها، ایمنی، کاهش آلودگی صوتی و … معمار یا طراح دکوراسیون داخلی، باید بتواند مبلمان، پرده، آباژور، تابلوها، تخت خواب، کتابخانه و هر وسیله­ دیگری مرتبط با خانه را به صورت منطقی و هنری در کنار یکدیگر آرایش دهد. هر چقدر کار تخصصی ­تر و با جزئیات بیشتری باشد، مسلما خروجی آن نیز بهتر خواهد شد.

در ادامه به اطلاعات مهمی در زمینه آموزش این دو نرم افزار و دورههای مخصوص آن ذکر خواهد شد. در صورتی که یک پیوستگی خوب بین معماری داخلی، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی وجود داشته باشد، بهترین نتیجه حاصل خواهد شد که هم شامل زیبایی می­شود و هم کاربردی شدن فضاها را در پی دارد. علاوه بر طراحی داخلی فضای مسکونی، می­توان به صورت تخصصی در طراحی داخلی ساختمانهای اداری، تجاری یا طراحی ویلا نیز فعالیت کرد. طراحی داخلی، فقط به طراحی و اجرای فضای آپارتمان­های مسکونی محدود نمی­ شود و معمار میتواند بر مبنای علاقه خود، در بخش­های دیگری هم فعالیت کند.

دیدگاهتان را بنویسید