بدون نیاز به کارگاه یا سرمایه زیاد

این موارد شامل طراحی فضای داخل خانه یا محیط تعیین شده است، طراحی و ساخت نمونههای اولیه بصورت ویدئو و عکس و یا ساخت نمونه طرح نهایی برای جلب رضایت مشتری، ارائه مشخصات اجرایی پروژه با توجه به شرایط شکل گرفته و تعیین زمان، هزینه و نحوه اجرای کار تا پایان، سفارش و نظارت بر تهیه لوازم اجرای کار با توجه به تشریفات و توضیحات قید شده در تفاهم همکاری با مشتری، نظارت بر اجرای تمامی مراحل طرح، تکمیل و تحویل نهایی پروژه با توجه به موارد تعیین شده و در نهایت جلب رضایت و اطمینان مشتری است.

باید بدانید رشته طراحی دکوراسیون داخلی در بازار ایران با اینکه رقبای بسیاری دارد اما هنوز هم میتوان با داشتن چند مهارت خوب در این رشته و داشتن مهارتهای ارتباط با مشتری، درآمد خوبی را از این رشته کسب کرد. در لغت طراح داخلی بدین شکل تعریف می شود که عمل یا هنر برنامه ریزی ، نظارت ، اجرای طرح معماری داخلی و مبلمان فضای مورد نظر که به فرد اجرا کننده آن در لغت دکوراتور گفته میشود .انجمن معماران آمریکایی ، به متخصصان طراحی فضاهای داخلی با کارآیی و عملکرد بالا که تخصص خود را به واسطه ی آموزش های رسمی کسب کرده باشند گفته می شود .

تذکر مهم: ما هیچوقت نمی توانیم زیبایی، خلاقیت و ایدههای خوب گذشتگان را انکار کنیم اما در این مقاله میخواهیم تعریف دقیق و تخصصی رشته طراحی دکوراسیون داخلی در دانشگاه را مورد بحث قرار دهیم. بنابراین طراحی داخلی مدرن ( معماری مدرنیسم ) غالبا پوششی پیچیده از برنامه نویسی کاربردی ، خطوط هندسی و واضح و ساختارهای دقیق می باشد . سپس در مرحله بعد طراح داخلی با شناخت و شناسایی افکار مردم و با استفاده از آنها فضاهایی کاربردی و جذاب طراحی می کند. اتوکد یک نرم افزار بسیار محبوب و پر کاربرد در کلیه شرکت های طراحی معماری و دکوراسیون داخلی است.

شاید بتوان گفت طراحی دکوراسیون داخلی یکی از پرطرفدارترین رشته ها برای ورود به دانشگاه است . آشنایی با روحیات مشتریان و افزایش دقت کار، طراحی مطابق با نظر مخاطب (مشتری) که شامل زمان، هزینه، نحوه اجرا و همچنین مشاوره در تمامی بخشها میشود. اما دکوراتور تنها وظیفه دارد طرحها را اجرا نموده و در واقع مدیر اجرایی یک پروژه است . طراحان می توانند خدمات خود را به دوستان و خانواده خود ارائه دهند یا داوطلب کمک به خدمات یا سازمانهای غیر انتفاعی محلی یا حتی مشاغل کوچک که قادر به پرداخت هزینه یک طراح حرفه ای نیستند، شوند.

دیدگاهتان را بنویسید