دکوراسیون مدرن؛ با این ۳۵ ایده در کمال سادگی خانه‌ای شیک

از بهترین کتاب های آموزش طراحی دکوراسیون داخلی میتوان از کتابی نام برد که با یک پروژه کاری شروع میشود و تا پایان کار راهنمای شماست. یک دکوراتور از زمانی که پروژه را بر عهده میگیرد تا زمانی که آن را تحویل کار فرما یا مالک میدهد، به چیزی جز اجرا کردن و انجام پروژه طبق برنامه ریزیهای انجام شده فکر نمی کند و صرفا اجرای یک پروژه را بر عهده دارد.

در رشته «کارشناسی حرفهای طراحی محیط داخلی» که در دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته تدریس میشود، دروسی مبنی بر طراحی دکوراسیون داخلی تدریس میشود. همه اینها به رشته طراحی دکوراسیون داخلی برمیگردد و آن را به یکی از رشتههای مهم و ضروری برای نسلهای فعلی و آینده تبدیل میکند. امروزه حتی زیبایی فضای فروشگاهها و شرکتها نیز در جذب مشتری و افزایش برگشت سرمایه برای مدیران و سرمایهداران تأثیر دارد. مدیریت درست در این راستا تا ازنظر کمی و کیفی مورد تایید مخاطب باشد. سرفصل دروسی که هر یک از این آموزشگاهها به هنرجویان ارائه میدهند با یکدیگر متفاوت است؛ اما بهطورکلی شما میتوانید در مورد سبکهای معماری، نرمافزارهای موردنیاز برای معماری، کاربرد رنگ و نور، طراحی نما و دکوراسیون هر یک از فضاهای مختلف آموزش ببینید.

اما بهتر است کمی با خصوصیات یک طراح دکوراسیون داخلی آشنا شوید تا بتوانید به درستی رشتهی مورد علاقهی خود را انتخاب کنید. همچنین برای ورود به این رشته پرطرفدار میتوانید هم از طریق دبیرستان رشته ریاضی فیزیک و هم از طریق رشته هنر وارد دانشگاه شوید. یکی دیگر از روشهای تحصیل در دکوراسیون داخلی بدون کنکور این است که بدون کنکور وارد رشته معماری داخلی شوید و در کنار آن در آموزشگاههایی که رشته طراحی دکوراسیون داخلی را آموزش میدهند ثبتنام کنید. ورود به دانشگاه علمی کاربردی نیز بدون کنکور است. در دانشگاههای ایران، حتی در دانشگاه علمی کاربردی، رشتهای به اسم «طراحی دکوراسیون داخلی» وجود ندارد؛ اما میتوان همین دروس تحت عنوان دیگری تدریس میشوند.

با توجه به این که مدرسه معماری آرت کانر در گرگان واقع شده است، در صورت علاقه مند بودن به یادگیری دوره های آموزشی معماری داخلی و دکوراسیون در رشت، این امکان وجود دارد که با توجه به حد نصاب رسیدن کلاس های برگزاری دوره های آموزشی معماری داخلی و دکوراسیون توسط اساتید مدرسه معماری آرت کانر در رشت نیز انجام شود. ، مسائل حقوقی و اخلاقی معماری و … اگر قصد دارید در این رشته تحصیل کنید، داوطلبانی که مدرک کاردانی رشتههای ارتباط تصویری (همه گرایشها)، طراحی و ساخت طلا و جواهر، مرمت آثار فرهنگی (همه گرایشها)، معماری (گرایشهای معماری داخلی و مرمت ابنیه)، نقاشی (همه گرایشها)، طراحی نقش پارچه (همه گرایشها)، گرافیک (همه گرایشها)، معماری سنتی و هنرهای تجسمی (همه گرایشها) را داشته باشند برای پذیرش در اولویت قرار دارند؛ اما درهرحال پذیرش از همه رشتهها صورت خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید